godz. 23:13

Aktualności

KOSZYKARZE VII LO MISTRZAMI MIASTA ZIELONA GÓRA

03-12-2022

We wtorek 22.11.2022 w Hali do Koszykówki przy ulicy Amelii odbyły się mistrzostwa miasta szkół ponadpodstawowych, koszykarze VII LO wygrali wszystkie mecze i zdobyli złote medale miejskiej Licealiady.

+ więcej

Występ Konrada Pogorzelskiego w mistrzostwach świata juniorów U20

04-08-2022
W Cali (Kolumbia) odbywają się 19. Mistrzostwa Świata U20 w lekkiej atletyce. Startują zawodnicy 19-letni i młodsi. Wśród nich jest tegoroczny maturzysta VII LO z klasy IIIdL, KONRAD POGORZELSKI, który startował w biegu na 5000 metrów. Uzyskał czas 15.23,03. Został sklasyfikowany na XXI miejscu. + więcej

Uczniowie VII LO Zielona Góra w Mistrzostwach Polski U18

21-07-2022

Bielsko Biała gościła uczestników Mistrzostw Polski U18 w lekkiej atletyce. Startowali juniorzy młodsi w wieku 16-17 lat. W zawodach wystąpiło dwoje uczniów VII LO  Zielona Góra. Uczeń klasy IId, Oskar Bęben startował w dwóch konkurencjach. W skoku o tyczce zajął XIII miejsce z wynikiem 3,30 m. W skoku w dal uplasował się na XVI pozycji z rezultatem 6,14 m. Uczennica klasy IIc, Zuzanna Mierzejewska wystąpiła w konkursie rzutu oszczepem. Uzyskała odległość 29,81 m. Została sklasyfikowana na XX miejscu.

+ więcej

Lekkoatleci ZLKL Zielona Góra w meczu międzypaństwowym

20-07-2022
W słoweńskim Mariborze odbył się wielomecz lekkoatletyczny w kategorii U20. Startowali juniorzy w wieku 18-19 lat. W reprezentacji Polski wystąpiło dwóch tegorocznych maturzystów z klasy IIId L VII LO Zielona Góra, którzy w niedawnych Mistrzostwach Polski U20 wywalczyli tytuły mistrza naszego kraju. Konrad Pogorzelski w wielomeczu wygrał bieg na 5000 metrów z czasem 14.22,26. Eryk Fursewicz w konkursie skoku o tyczce zajął VI miejsce z wynikiem 4,20 m.

W punktacji drużynowej wygrała Polski – 266 pkt. przed Czechami – 235 pkt., Węgrami – 229 pkt., Słowenią – 149 pkt. i Słowacją – 124 pkt. + więcej