Lekka atletyka > Aktualności

Ostatnie Starty Lekkoatletów w sezonie 2021

24-11-2021

Lekkoatleci VII LO Zielona Góra startowali w Sztafetowych Biegach Przełajowych.
W zawodach w ramach Mistrzostw Zielonej Góry w kategorii szkół ponadpodstawowych
nasze zespoły wygrały bezapelacyjnie, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.
Oto składy naszych drużyn:Lekkoatleci VII LO Zielona Góra startowali w Sztafetowych Biegach Przełajowych.W zawodach w ramach Mistrzostw Zielonej Góry w kategorii szkół ponadpodstawowych nasze zespoły wygrały bezapelacyjnie, zarówno dziewczęta, jak i chłopcy.Oto składy naszych drużyn:CHŁOPCY: DZIEWCZĘTA:

Ia

W finale wojewódzkim, rozegranym w Babimoście w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży nasze ekipy „wskoczyły” na podium; chłopcy wywalczyli II miejsce,

Ia

Opiekunem naszych zespołów był każdorazowo nauczyciel wf-trener LA, Jerzy Walczak.

+ więcej

Mistrzostwa Polski Młodych Lekkoatletów

02-08-2021

We Włocławku odbyły się PZLA Mistrzostwa Polski U18 w lekkiej atletyce. Startowali juniorzy młodsi w wieku 16-17 lat.

W zawodach wystartowała 3-osobowa grupka zawodników VII LO Zielona Góra.

Wszyscy są uczniami klasy IIa sp.

+ więcej

Brązowy Medal Eryka Fursewicza w Mistrzostwach Polski Juniorów

05-07-2021
W Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów U20 w lekkiej atletyce. Startowali zawodnicy 18-19-letni. W zawodach startowała grupka zawodników  VII LO  Zielona Góra. Najlepiej zaprezentował się ERYK  FURSEWICZ (kl. IIaL), który w skoku o tyczce wywalczył III miejsce i zdobył brązowy medal. Zawodnik trenera Mariusza Żurowskiego pokonał poprzeczkę na wysokości 4,50 m. Oto lokaty pozostałych uczniów „siódemki”: + więcej

Udany występ lekkoatletów ZLKL w Jeleniej Górze

14-06-2021

W Jeleniej Górze odbyły się ogólnopolskie zawody lekkoatletyczne – memoriał im. Tomasza Tłustochowskiego. W imprezie wystartowała grupka sportowców VII LO. Dobrze spisali się nasi miotacze w konkursach pchnięcia kulą. W kategorii juniorek młodszych (3 kg) wygrała Kornelia GRĄZKA (IIa sp) – 10,83 m., natomiast w rywalizacji open (kula 4 kg) na II stopniu podium stanęła absolwentka 2020, Weronika DUDEK – 11,03 m. Rywalizację wśród mężczyzn-juniorów (kula 6 kg) na swoją korzyść rozstrzygnął Jakub KLEINERT (IIIb) z rezultatem 16,34 m.