poniedziałek, 3 sie 2020
godz. 16:58

Aktualności

Podwójny brąz Natalii Stefaniuk!

15-10-2019
W dniach 4-6 października we Wrocławiu, na najnowocześniejszej strzelnicy w Polsce, zawodnicy z całej Polski brali udział w Mistrzostwach Polski Młodzików w strzelectwie sportowym. Start ten kończył sezon strzelań na otwartych pawilonach 50 metrów. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy  zielonogórskiej „Gwardii”, którzy wielokrotnie stawali na podium. Na dorobek medalowy „Gwardii” zapracowała w dużej mierze nasza uczennica Natalia Stefaniuk.


     W pierwszym dniu zawodów, po bardzo wyrównanej walce Natalia z wynikiem 551 oczek stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji karabinu sportowego 3x20. W skład tej trudnej konkurencji wchodzą trzy postawy: klęcząca, leżąca i stojąca. Warto dodać, że czwarta zawodniczka (klubowa koleżanka) uzyskała wynik o jeden punkt niższy a do srebra zabrakło tylko dwóch oczek. W drugim dniu zmagań Natalia zanotowała słabszy występ w konkurencji karabinu pneumatycznego 40 strzałów, ostatecznie plasując się na odległej 15 pozycji. Ostatniego dnia zawodów nasza licealistka, uczennica kl. ID ”dorzuciła” kolejny brązowy krążek po oddaniu 40 strzałów w postawie leżącej z wynikiem 402 pkt.
W przyszłym roku Natalia będzie walczyć w kategorii juniorki młodszej, podczas Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Życzymy nie mniejszych sukcesów!

GRATULUJEMY!

                Opracował:  Damian KomolkaAdministrator