poniedziałek, 23 lip 2018
godz. 19:01

Aktualności

EUROPEJSKI TYDZIEŃ SPORTU

05-10-2017
Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą prowadzoną przez Komisję Europejską. Realizacja konkretnych działań w całej Europie jest w dużym stopniu zdecentralizowana i odbywa się w ścisłej współpracy z koordynatorami krajowymi i wieloma różnymi partnerami zaangażowanymi w inicjatywę.


W ramach tych działań Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie w dniach od 25 do 28 września 2017 r. realizował projekt: „Europejski Tydzień Sportu”. W przedsięwzięciu uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Sportowych w Zielonej Górze oraz uczniowie Zawodowej Szkoły Sportu i Spraw Społecznych w Lindow w Niemczech (Berufliche Schule für Sport und Soziales in Lindow). Uczestnicy Europejskiego Tygodnia Sportu wspólnie zwiedzili Zieloną Górę, wspólnie przygotowali ognisko integracyjne oraz wzięli udział w wielu konkurencjach sportowych Uczestnicy rozegrali mecze siatkówki, koszykówki, badmintona, czy siatkówki plażowej oraz zawody strzeleckie i pływackie. Oprócz atrakcji sportowych, był również czas na atrakcje rekreacyjne jak jazda konna, joga i aerobik wodny.

                Sportowe spotkanie odbyło się w ramach Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, organizacji utworzonej przez rządy obu krajów. Zadaniem PNWM jest wspieranie wzajemnego poznania, zrozumienia i współpracy młodych Polaków i Niemców.Administrator